AYDIN DA GAZETECİ MESLEKTAŞLARIMIZA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ
  • Ege Denge
  • ASAYİŞ
  • AYDIN DA GAZETECİ MESLEKTAŞLARIMIZA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

AYDIN DA GAZETECİ MESLEKTAŞLARIMIZA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:34
AYDIN DA GAZETECİ MESLEKTAŞLARIMIZA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genç gazeteci meslektaşlarımız Kıymet Sarıyıldız, Murat Uçkaç ve İsmail Örs’ün haber takibi sırasında adliye önünde uğradıkları saldırı hepimizi derinden üzmüştür. Tam da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü haftasında bu saldırının gerçekleşmiş olması, aslında anlatmak istediklerimizin yaşanmış üzücü bir özetidir. Gazetecilik bir kamu görevidir. Meslektaşlarımız bu görevi yerine getirirken, yasalardan ve basın kanunundan güç alırlar. Son yıllarda görevleri başındaki gazetecilerin, sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet, adeta şiddeti uygulayanlar tarafından meşru görülmeye başlanmıştır. Kendilerinde bu hakkı görüyor olmalarının kabul edilebilir hiçbir mazereti yoktur.  Gazeteciler Cemiyeti olarak yaşanan bu üzücü saldırıyı kınıyor, konuyla ilgili bugün cemiyetimizde saat 14.00’te bir basın açıklaması yapacağımızı bildiriyor, birlik ve dayanışma açısından tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.

 

Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın, Aydın ilimizde 10 Ocak Gazeteciler günü haftasında meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı kınıyor gazeteci meslektaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz.

Fotoğraf: kanal101

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.