534 ÖĞRENCİYE GIDA GÜVENİRLİĞİ VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ « Ege Denge

22 Ocak 2022 - 00:22

534 ÖĞRENCİYE GIDA GÜVENİRLİĞİ VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

Kula Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce, 534 öğrenciye Gıda güvenirliği ve Hijyen eğitimi verildi

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında yapılan ‘Okullarda Gıda Güvenirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirme’ hedefi doğrultusunda İlçemizde bulunan Ortaöğretim 9. Sınıf öğrencilerinin tamamına Müdürlüğümüzde görevli Gıda Mühendisleri tarafından Gıda Güvenirliliği eğitimi verilmiştir.

Eğitime Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Özel, görevli öğretmenler ve İlçemizde bulunan 9.Sınıf öğrencilerinin katılımında  Kula Jeopark Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Kula İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bilğin Sarısu Çalışmayla ilgili olarak yaptığı açıklamada ,

Bakanlığımız 2018-2022 Stratejik Planında yer alan; uluslararası standartları gözeterek, üretimden tüketime doğal kaynakların ve insan sağlığının korunması için gıda güvenilirliğini sağlamak amacıyla oluşturulan “Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek” hedefi doğrultusunda ülke genelinde eğitim faaliyetleri amaçlanmaktadır. Bu eğitim faaliyetleri kapsamında İl Müdürlüğümüz görevli Gıda Mühendisleri tarafından Orta Okul öğrencilerine yönelik eğitim çalışması yapılmıştır.

Eğitimde; Güvenilir gıda nedir? Gıdaların muhafazasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gıda satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? gibi soruların cevapları verilirken hijyen, temizlik ve dezenfeksiyon kavramları ile kişisel hijyen kuralları hakkında, uzman personellerce görsel materyaller kullanılarak eğitim verilmiştir.

18 Ocak 2021 - 16:20

2 views

Kula Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce, 534 öğrenciye Gıda güvenirliği ve Hijyen eğitimi verildi Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında yapılan ‘Okullarda Gıda Güvenirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirme’ hedefi doğrultusunda İlçemizde bulunan Ortaöğretim 9. Sınıf öğrencilerinin tamamına Müdürlüğümüzde görevli Gıda Mühendisleri tarafından Gıda Güvenirliliği eğitimi verilmiştir. Eğitime […]

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.