KULALI VE SELENDİLİ İŞADAMLARININ ÖDÜL GURURU

KULALI VE SELENDİLİ İŞADAMLARININ ÖDÜL GURURU

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:12
KULALI VE SELENDİLİ İŞADAMLARININ ÖDÜL GURURU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Kula ve Selendi’de en çok vergi veren, en fazla istihdam sağlayan, en çok ihracat gerçekleştiren ve 30 yılı aşan üyelerine plaket ile başarı belgesi takdim etti. İşadamlarının yoğun bir katılım sağladığı törende Afrin’de yürütülen Zeytindalı Harekatı’nın başarılı olması temennileri ve ekonomi alanındaki beklentiler dile getirildi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın, üyelerinin başarılarını ödüllendirdiği geleneksel ödül törenlerinden biri daha Kula’da gerçekleştirildi. Kula ve Selendi’deki iş dünyasına yönelik olarak organize edilen “Ekonomi Ödülleri”nde toplam 43 işadamı ve kuruma ödül verildi.

Kula Egemen Tesisleri’nde gerçekleştirilen ödül törenine Kula Kaymakamı Osman Güven, Selendi Kaymakamı Erkut Pamuk, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Vergi Dairesi Grup Müdürü Mehmet Uslu, iki ilçenin protokolü ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, yaptığı konuşmada, ödediği vergilerle devleti kalkındıran iş dünyası temsilcilerine teşekkür etmek ve onları daha fazlasını yapmaya teşvik edip, örnek olmalarını sağlamak için bu ödül törenlerini her yıl tekrarladıklarını ifade etti.

Emperyalist güçlerin sınırımızda yürüttüğü yeni bir oluşumu engellemek üzere Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Afrin’deki Zeytindalı Harekatı’ndan ordunun en az zayiatla çıkmasını umut ettiklerini belirterek konuşmasına devam eden Yüksel, ekonomideki gelişmeler ve beklentileri hakkında şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl TOBB, KOSGEB ve KGF kredileri sayesinde piyasalar en olumlu dönemini geçirdi. Yüksek bir büyüme rakamına ulaşıldı. İş dünyası olarak ilk kez bu kadar borç yükü altına girmiş olduk. Enflasyon yüzde 13’e çıktığı için büyümenin etkisini fazla fark edemedik. İş dünyası olarak 2018 yılından beklentilerimizin başında faizlerin bir an önce düşürülmesi ve kredilerin yeniden verilmesidir.

ABD Başkanı Trump’ın akıl almaz yönetim şekli dünyamızı gün geçtikçe daha karmaşık bir duruma sokmakta ülkeleri savaşın eşiğine getirmektedir. Bu tutumundan vazgeçmelidir.

Asgari ücretin işverene maliyeti artmıştır. Devletin asgari ücretliye yönelik verdiği desteğe yine devam etmesini talep ediyoruz. Kurumlar vergisinin yüzde 20’den yüzde 22’ye çıkarılması da bizi zorlayacaktır. 2018 yılından itibaren SGK primlerinde olduğu gibi vergisini düzenli ödeyen firmalarımıza yüzde 5 vergi indirimi uygulanacak olması ise olumlu bir gelişmedir.”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun da yaptığı konuşmada, Kula ve Selendi’deki başarılı işadamlarının ödüllendirilmesinin çok iyi bir uygulama olduğunu belirterek, bunun iş adamlarını teşvik ettiğini kaydetti. Tosun, Afrin’de yürütülen TSK harekatının başarılı olması için dua ettiklerini ifade etti.

Kula ve Selendi’de 2016 yılı verilerine göre ödül alanlar şunlar:

Kula Kurumlar

1             Özmumcu Gıda

2             Kaya Motorlu Araçlar

3             Çeçen Traverten

4             Sönmez Tarım

5             İmamoğlu Tekstil

6             Özince Otomotiv

7             Akdoğan Petrol

8             Mumcu Genel Dağıtım

9             Kimpa Alışveriş

10           Yavaş İnşaat Malzemeleri

Kula Gelir

1             Ramazan Demir

2             Hikmet Tuğrul İmamoğlu

3             Mehmet Ulvi Uysal

4             Ali Temiz

5             Mestan Sandallıoğlu

6             Önder Özgen

7             Rıdvan Yıldız

8             Ahmet Turan

9             Etem Doğan

10           Mehmet Kahraman

Kula İhracat

1             İmamoğlu Tekstil

2             Yurtdaş Tarım

3             Kollagen Dericilik

4             Kilimci Kardeşler

Kula İstihdam

1             Özmumcu Gıda

2             Çeçen Traverten

3             Takış Gıda

Kula 30 yıllık firmalar

1             Kutlu Dayanıklı Tüketim

2             SS Yurtbaşı Köyü Sulama Koop.

Selendi Kurumlar

1             Mahmut Kaya Süt Ürünleri

2             Emmioğlu Nakliyat Otomotiv

3             Kaya San Beyaz Eşya

4             Ertuğrullar Zirai İlaç

5             Kayalar Süt Ürünleri

6             Kasap Petrol

7             Kaya-Taş Taşımacılık

8             Kaya Mak Elektronik

9             Çe-Ka Metal Ürünleri

10           Seltaş Akaryakıt

Selendi Gelir

1             Musamettin Bayşeker

2             Necdet Köse

Selendi 30 yıllık üye

Ziraat Bankası Selendi Şubesi

Selendi İstihdam

Kaya-Taş Taşımacılık

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.