PALABIYIK’TAN SARACLAR GÖLETİYKE İLGİLİ ACIKLAMA GELDİ

PALABIYIK’TAN SARACLAR GÖLETİYKE İLGİLİ ACIKLAMA GELDİ

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:15
PALABIYIK’TAN SARACLAR GÖLETİYKE İLGİLİ ACIKLAMA GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SARAÇLAR GÖLETİ  KADERİNE Mİ TERK EDİLECEK

Geçmiş günlerde bazı siyasi parti temsilcilerinin Kula ziyaretlerinde sıkça bahsettikleri, “Kula’yı göller bölgesi yaptık” açıklamaları, Saraçlar göletinin son durumunu gören vatandaşlar Kula’yı göller bölgesi yapamadınız diyor.

DSİ, “Saraçlar Göleti ve Sulaması tamamlandı”

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı yürütülen, DSİ 2. (İzmir) Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde yer alan ve yapımına 24.05.2013 tarihinde başlanılan “Manisa Kula Saraçlar Göleti ve Sulaması” 16.11.2015 tarihinde tamamlandığı açıkmalası yapılmıştı.

Yıl 2018, 16.11.2015 tarihinde tamamlandığı açıklanan Saraçalar sulama göletinde 900 bin m3 su depolanarak Saraçlar köyüne ait brüt 1210 dekar tarım arazisi sulu tarıma kavuştuğunun söylenmesine rağmen, şuan Saraçlar göletinde bir litre dahi suyun toplanmadığı ve gölet imalatında kullanılan membranların kullanılamaz hale geldiği görülmekte.

Yetkililer nerede?

Buradan Kula’daki, Manisa’daki ve DSİ yetkililerine sesleniyoruz. İnşaatının tamamlandığını söylediğiniz ve Saraçlar mahallesinde sulu tarıma geçildiğini söylediğiniz göletin içler acısı halini gidin birde yerinde görün. Göletin temeli atıldığında yapılan açıklamalarda göletin yaklaşık maliyetinin 14 milyon 600 bin TL’yi bulacağı belirtilmişti. Bittiğinde ki rakamların ne boyuta geldiğini bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var oda fotoğraflarıyla sizlere sunduğumuz göletin son hali budur. Takdiri kamu oyuna bırakıyoruz.

PALABIYIK’TAN SARACLAR GÖLETİYKE İLGİLİ ACIKLAMA GELDİ

 Geçtiğimiz hafta içerisinde İnternet Haber sitelerinde bu Haberin yayımlanması sonrasında Kula Adalet ve Kalkınma Partisi İlce başkanı  Ahmet Palabıyık  Gazetemizi ziyaret ederek  Saraçlar göletiyle ilgili açıklama yaptı. 

Palabıyık saraçlar  göletinin   yapımına  24.05.2013 tarihinde başlanılmıştı  2015 yılında mebran döşemelerininde bitirilmesi sonrasında su toplamaya başlandı fakat bölge koşulları doga etkenleri nedeniyle sıkıntılar cıktı ve gölet kullanılamaz hale geldi.

 DSİ 2. İzmir Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonrasında Saraçlar göletin de yapılan çalışmalar sonrasında gölet gövdesinin betonla kaplanmasının gerekli olduğu ortaya çıkması sonrasında 26 0cak 2018 de yenibir sözleşme yapılarak  2 Şubat ta Üstlenici firmaya yer gösterimi yapıldı, Göletin  enkısa sürede Saraçlar bölgesine hizmet vermesi sağlanmış olacak dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.