UKOME’DEN KULALI MİNİBÜSÇÜLERE SON UYARI « Ege Denge

21 Ocak 2022 - 23:28

UKOME’DEN KULALI MİNİBÜSÇÜLERE SON UYARI

UKOME’DEN KULALI MİNİBÜSÇÜLERE SON UYARI
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 14:53

Manisa Büyükşehir Belediyesi  Ulaştırma Daire Başkanlığı (UKOME) tarafından yürütülen, Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde mahallelerden şehir merkezine ve mahalleler arası yolcu taşımacılığı dönüşüm programı kapsamında Kulalı minibüsçülere son kez bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi  K ula Hizmet Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinatörü Faik Şentürk, toplu taşıma şube müdürü Himmet Güneş, UKOME şube müdürü Hüseyin Üstün, ve Kula’da müktesep hakkı olan 35 minibüsçüden 12 minibüsçü katıldı.

Toplantıda bilgilendirme yapan UKOME şube müdürü Hüseyin Üstün, “arkadaşlar UKOME toplu taşıma optimizasyon kapsamında Kula ilçesine bağlı mahallelerdeki taşımacıların toplu taşımaya dönüşümlerinin sağlanması için toplanmış bulunmaktayız. Bilindiği üzere yasa ile büyükşehir belediye sınırları içerisinde yapılan toplu taşıma yetkisi büyükşehir belediyelerindedir. Büyükşehir Belediyesinin her mahalleye araç koyma yetkisi de var, imkanı da vardır. Daha önceden Ulaştırma Bakanlığından almış olduğunuz D4- yetki belgeleri bakanlık tarafından UKOME başkanlığına devredilmişti. Büyükşehir belediyesi UKOME başkanlığı da bu belgelerinizi GÜZERGAH belgesi olarak düzenledi. Ancak son gelinen noktada dönüşümü sağlanmayan tek ilçe Kula kaldı. Bugün burada sizi son kez bilgilendirmek için toplanmış bulunmaktayız. Hak mahrumiyetine uğramamanız için size bilgiler vereceğiz. Dönüşüme dahil olan diğer ilçelerden örnekler vereceğiz. Sizin elinizde bulunan Güzergah belgeleriniz sizin için bir müktesep haktır. Bu Kula’da yaptığımız üçüncü bilgilendirme toplantısıdır. Bundan önce iki kez aynı şekilde yapmış olduğumuz bilgilendirme toplantısından bir sonuç alamadık. Kula’da 35 müktesep hakkı olan taşımacı arkadaşımız bulunmakta. Bugün yapmış olduğumuz toplantıya sizlerde şahit oldunuz ki 2 Çarıkballı, 1 Narıncapıtrak, 1 Erenbağı, 3 Gökçeören ve 6 da Sandal mahallesinden olmak üzere toplam  13 arkadaşımız katıldı. Buradan şunu anlıyoruz ki bu arkadaşlarımız bu işi yapmak istemiyorlar. Dönüşüme dahil olmayan taşımacının hakları sona erecektir. Bu haklarınızı kullanmanız sizin menfaatinizedir. Bu haklarınızı korumak için sizlerle son kez toplantı düzenliyoruz. ”dedi. 

Toplu taşıma müdürü Himmet Güneş, “Manisa genelinde bulunan yaklaşık 30 adet taşıma kooperatifinin toplu taşıma dönüşüm programına dahil olduklarını, toplu taşıma havuz sistemine dahil olan taşımacıların durumdan memnun olduklarını ifade etti. Güneş, “arkadaşlar bazı ilçelerimiz vardı ki bu ilçelerdeki taşımacılar birbirleriyle sorunlu geçmişi olan taşımacılardı. Ama şimdi hepside bir havuzun içerisinde ve bir düzen içerisinde oldukalrından çok memnun olduklarını söylüyorlar. Artık para kazandıklarını söylüyorlar. Ve dönüşüm programına dahil olan taşımacılar kurumsal bir kimlik kazandıkları için hatları yada güzergahlarının mali bir değeri olduğunu ifade ediyorlar. Sizlerinde D4- belgelerinizden gelen bir müktesep hakkınız var. Gelin bu haklarınızı öldürmeyin. İleriki günlerde çocuklarınıza bir ekmek kapısı bırakmak istiyorsanız, ilerleyen günlerde eyvah dememek için dönüşüme dahil olmanızı arzuluyoruz. Manisa genelinde dönüşüme dahil olmayan tek ilçe Kula kaldı. Ama yinede karar sizindir”dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.