EĞİTİM BİR-SEN’DEN İMZA KAMPANYASI « Ege Denge

22 Ocak 2022 - 23:15

EĞİTİM BİR-SEN’DEN İMZA KAMPANYASI

EĞİTİM BİR-SEN’DEN İMZA KAMPANYASI
Son Güncelleme :

19 Ocak 2021 - 11:22

 Eğitim Bir-Sen, öğretmene yönelik Performans Değerlendirme Sistemine karşı Kula’da eğitim kurumlarında imza kampanyası başlattı

Eğitim Birsen  Kula Temsilciliği Başkan vekili Enver Ay, Türkiye Genelinde 81 İl de Eğitim Bir-Sen, performans değerlendirme taslağına karşı “İmzanı Gönder, İradeni Göster” sloganıyla tüm eğitim kurumlarında 1 ay sürecek bir imza kampanyası başlatıldığını söyledi.

 Tüm öğretmenleri kampanyaya destek olmaya çağıran Eğitim Bir-Sen Kula Temsilcisi Enver Ay   “Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağına hayır diyor, mesleğimizin daha fazla yıpratılmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan haykırıyoruz. Türkiye genelinde performans taslağına itirazımızı tescilleyecek imzaları atmaya bugün Kula Dört Eylül İlk Okulundan Başlıyoruz

Ay, Türkiye Genelin de tüm eğitim çalışanlarının desteğiyle büyüteceğimiz bu sese, yetkililerin sessiz kalmayacağını düşünüyor haksızlığa ve zorbalığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.

“Gerçek rolden uzaklaştıracak”

Performans değerlendirme taslağının hukuki ve kanuni dayanağı olmadığını ve öğretmeni örselediğini söyleyen Ay, kısa vadeli performans ölçümünün mümkün olmadığını “Öğretmenlerimiz, eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısının olmayacağını, kurumsal bütünlüğü bozacağını, çalışanların motivasyonu nu düşüreceğini, çalışma barışını yok edeceğini, işbirliğini zedeleyecek, öğretmenlik mesleğini örseleyecek performans değerlendirme sürecine tabi tutulmak istenmektedir. Not vermesi gerekeni not alana dönüştürecek, eğitimin paydaşlarını gerçek rollerinden uzaklaştıracak bir değerlen değerlendirme sisteminden medet ummak, sahip olduğumuz değerleri de yok  etmek olacaktır” diye konuştu.

Ay, eğitimcilerin son yıllarda şiddetin merkezi haline getirildiklerini söyleyerek hükümetin acilen yasal düzenlemeleri getirmesi gerekiyor dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.