Palabıyık; Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır « Ege Denge

29 Ocak 2022 - 11:23

Palabıyık; Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır

Palabıyık; Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır
Son Güncelleme :

19 Ocak 2021 - 14:11

AK Parti kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesaj Engelli vatandaşlarımızın dün yanındaydık, yarın da yanlarında olacağız dedi.

  Palabıyık; Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. AK Parti olarak, çağdaş ve sosyal devlet anlayışımızın gereği olarak, engellilerin önüne çıktığı sorunların çözümü için tüm gücümüzle çalışıyor, engelli kardeşlerimize yönelik atılımları önceliklerimiz arasında değerlendiriyoruz.

     Engellilik, bir sağlık meselesi olduğu kadar, aynı zamanda hukuki, sosyal ve ekonomik veçheleri de bulunan çok boyutlu bir konudur.

 Dolayısıyla, bu konudaki sorunların çözümünde toplumun bütün kesimleri rol üstlenmeli, herkes elini vicdanına koymalı, herkes sorumluluk almalı, herkes gerekli hassasiyeti göstermelidir. AK Parti hükümetleri döneminde, engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşabilmeleri için pek çok reform yaptık, bu doğrultuda çok önemli adımlar attık.

Yaptığımız yasal düzenlemelerle, eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine varıncaya kadar gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla, pek çok konuda engelli kardeşlerimize haklarını teslim ettik.

  Palabıyık; Engelli vatandaşlarımız için daha yaşanılabilir bir ülke inşa etmeye devam edecek ve her daim engelli kardeşlerimizin sorunlarını gündemimizde tutacağız. Engelli vatandaşlarımızın dün de yanındaydık, yarın da yanlarında olacağız. Desteğimizi, ilgimizi, sevgimizi hiçbir zaman üzerlerinden çekmeyeceğiz. Her bireyin, engelli konuma düşebileceğinin bilinciyle hareket etmesini ve engelli kardeşlerimize ilişkin toplumsal duyarlılığın artırmasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyorum.” Dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.