TSM Korosu İzleyenleri Coşturdu

TSM Korosu İzleyenleri Coşturdu

ABONE OL
Şubat 12, 2022 12:59
TSM Korosu İzleyenleri Coşturdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TSM Korosu İzleyenleri Coşturdu

Alaşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu Alaşehirlilere müzik ziyafeti verdi. Alaşehir Belediyesi tarafından oluşturulan TSM korosu ilk konserini verdi. Şehit Fethi Sekin Gençlik Merkezinde verilen konserde Alaşehirli müzik severler coştu.  İzleyenler koroyu alkış tufanına boğarken, zaman zaman  şarkılara eşlik ettiler. Koronun ses sanatçıları, müzik aleti  çalanlar ve koro şefi dahil olmak üzere tüm koro ekibi 10 tanesi belediye personeli olmak üzere tamamı Alaşehirlilerden oluştu. Koroda Uşak,Hicaz  ve rast makamında  koro ve solo olarak,  toplam 18 eser seslendirildi.

Salonun tamamen dolu olması  nedeniyle bazı müzikseverler konseri ara bölümlere sandalye koyarak izlediler. Belediyenin sosyal ve kültür etkinlikleri kapsamında  ilk kez oluşturulan koronun ilk konserini verdiği,  belediyenin bu tür sosyal etkinliklere sürekli destek vereceğini belirten Alaşehir belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, koro sonunda koro şefi Berkan  Çiftçi’ ye  çiçek vererek kutlayarak,  yerli malı, yurdun malı içimizde yabancı yok. Koromuz belediyemiz personelleri, esnaflarımız ,  öğretmenlerimiz gibi değişik meslek gruplarından  tamamen gönüllü sanatseverlerimizden oluşmaktadır.  Yerli şefimiz olan Berkan Çiftçi kardeşimiz koro çalışmalarını sürdürerek, inşallah Yaz Konseri de verecek. Koroya katılan,  koronun oluşmasına destek veren ve izlemeye gelen herkese teşekkür ediyorum, dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.