Başkan  Bağ Budayan İşçileri Ziyaret Etti

Başkan Bağ Budayan İşçileri Ziyaret Etti

ABONE OL
Şubat 21, 2022 08:38
Başkan  Bağ Budayan İşçileri Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Bağ Budayan İşçileri Ziyaret Etti
Alaşehir Belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, dünyaca ünlü Sultaniye Üzüm Bağlarında çalışan işçileri ziyaret etti. İşçilerle sohbet etti. İşçilere yelek hediye etti.
Alaşehir Belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, dünyaca ünlü üzüm bağlarında bağ budayan çiftçileri ziyaret etti, onlarla sohbet etti, bağ budadı, birer adet yelek hediye etti. Üreticilerin ne tür üzüm yetiştirme kararlarının şimdiden vermelerini istedi.
Ahmet Öküzcüoğlu, bende üzüm yetiştiren bir çiftçi çocuğuyum. Üzüm bağlarında çok çalıştım. Ama siz bu alanda birer usta olmuşsunuz. Adeta asmanın dilinden anlar gibi, asmalarla sohbet ediyorsunuz, diyerek, bu gün Üzümlü Mahallesi bölgesinde budak ekibi ile birlikteyiz. Budaktan anlayan insanlar bu mevsimde işsiz kalmazlar. Ama acemi olan bir işçiyi de üç günde budakçı olarak yetiştirebilirler. Yömyeler 170 TL. Allah yedirmeyi nasip etsin, inşallah üzümde bereketli bir yıl arzu ediyoruz. Yılda 80 bin ton civarında kuru üzüm yetiştirebiliyoruz. Çiftçilerimizin şimdiden kuruya mı, yoksa sofralık mı yetiştireceğine kara vermesi lazım. Karar verdikten sonra ona göre bakımları, ilaçlamaları yapılıyor. Ama yaş, ama kuru dediğimiz zaman iyi olmuyor, kararı şimdiden vermeliyiz. Çiftçi Himmet Cura, Başkanımıza gösterdiği ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Aramızda olmaktan mutluluk duyduk. Alaşehir’in gururu başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, dedi.
Bağ budayan işçiler başkanın ziyaretinden mutlu olduklarını dile getirdiler. Belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu bağ budayan çiftçilere birer adet yelek hediye etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.