ABONE OL
Nisan 5, 2022 08:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Ben Olsaydım” Temasıyla Bağımlılık ile Mücadele Çalıştayı Yapıldı

 

 

Bağımlılık İle Mücadele kararları doğrultusunda 81 İlde gerçekleştirilen “Ben Olsaydım” temasıyla bağımlılık ile mücadele çalıştayı 05.04.2022 tarihinde saat 09.30`da   Kula Gençlik Merkezi  toplantı salonunda paydaşların katılımıyla yapıldı. Kula da Bağımlılıkla Mücadele konusunda farklı kurumların karşılaştığı sorunlar, durum tespitleri ve çözüm önerileri Çalıştay boyunca ele alındı.

 

Çalıştay ile birlikte bağımlılıkla mücadele kapsamında sorunların tespitinin yapılması, önleyici tedbirler kapsamında kurum ve kuruluşların alanlarına yönelik tamamlayıcı faaliyetlerin belirlenmesi, riskli bölgelerin belirlenerek bu bölgeler yönelik yürütülmesi gereken önleyici çalışmaların belirlenmesi, katılımcıların tecrübe ve bilgi birikimleri çerçevesinde tespit edilen sorunlara yönelik olarak  Ben Olsaydım yaklaşımı ile çözüm önerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

 

05-06/04/2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Çalıştayın sonunda alınacak kararlar, Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan bölge değerlendirme toplantılarında ele alınmak ve ulusal düzeyde yapılacak Bağımlılıkla Mücadele Şurasında değerlendirilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.