ABONE OL
Nisan 22, 2022 12:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Halk Eğitim Merkezi Arıcılık Belgelerini Kursiyerlere Dağıttı

 

Kula Halk Eğitimi merkezi müdürlüğü Arıcılık mesleğiyle ilgilenenlere arıcılık kursu açarak belgelerini kursiyerlere teslim etti.

Arıcılık belgesi, belli bir kurs eğitiminden sonra kursiyerlere verilen belge ya da sertifikanın adıdır. Bu belgeye sahip olanlar istemeleri halinde Arıcılık Hibe Desteklerinden Faydalanabilirler. Konu ile ilgili bilgi veren Kula Halk Eğitim Müdürü Hüseyin İZCİ, Arıcılık belgesini almadan arı yetiştiriciliği yapılamıyor. Arı yetiştiriciliğinin devlet kontrolünde olması, üreticiler için arıcılık belgesini almasını zorunlu kılmaktadır. Bu kurslara katılmak hem arıcılık ile uğraşacak, bu işten geçimini sağlayacak olan kişilerin teorik bilgileri yüklenmesini, yapacağı işin tüm teknik detaylarını öğrenmesini sağlayacak hem de devletten destek alınmasını mümkün kılacaktır dedi. Kula Halk Eğitim Merkezi açmış olduğu onlarca kurstan biri olan arıcılık kursu ile vatandaşlara meslekler edindirmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.