ABONE OL
Nisan 27, 2022 07:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PALABIYIK mesajında; Birlik, dayanışma, kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi’ne kavuşmanın coşku ve heyecanını tüm kalbimizle yaşıyoruz. Bilindiği gibi bu mübarek gecede Yüce Kitabımız Kur’anı Kerim, Efendimiz, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’e (S.A.V.) gönderilmiştir. Cenabı Hak, Kadir Suresi’nde şöyle buyurmaktadır; ‘Şüphesiz, biz onu (Kur’anı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.’ Kadir Gecesi emsali olmayan bir gecedir.’ buyurmuştur.” Dedi ve şöyle demam etti.
“Kadir gecesinin mânâsını idrak ederek iyi değerlendirmek ve o vaktin feyiz ve bereketinden istifâde edebilmek, namaz kılmak, Kur’an okumak,salâvat-ı şerife getirerek dua etmek, Yüce Allah (c.c) ‘a niyazda bulunmak, hasta, fakir ve kimsesizlerin ziyareti ile onların gönüllerini almak ve küs olduklarımız var ise onlarla bir an önce barışmalıyız. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kulalı hemşerilerim olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin Ülkemize, tüm İslam âlemine,bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluklar getirmesini temenni ediyorum.Mübarek Kadir gecesini hakkıyla ihya eden kullar arasına girmemizi Yüce ALLAH (c.c.)’dan niyaz ederim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.