ABONE OL
Mayıs 17, 2022 10:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Peribacaları için yeni proje çalışmaları başlıyor
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün ilk etap olarak tamamladığı yürüyüş yolları, kamelyalar, seyir teraslarının bulunduğu ilk etap çalışmaları tamamlanan Peribacaları için ikinci etap çalışmalar başladı.
Yeni yapılacak olan yürüyüş yolları ile gezi güzergahının güvenli hale getirilmesi ve gelen turistlerin sağlı bir alanda doğal güzellikleri gezmeleri hedefleniyor.
Kula Peribacalarında saha incelemesine; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü; Gelişme Planları Şube Müdürü Erol Kuru, Etüt ve Envanter Şube Müdürü Aytaç Ergene, 4. Bölge Müdürü Milli Parklar Şube Müdürü Fatih Oğuz, 4. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Müdürü Uğur Bayil, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Şehir Plancısı Serhat Koca, 4.bolge müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğü Şehir Planlayıcısı Hasibe Körbalta, Salihli Milli Parklar Şefi Gizem Örten katıldı.
Yapılan çalışmaları değerlendiren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kula, gün geçtikçe turizmde daha iyi noktalara taşınması adına çalışmalarımız hızla sürüyor. Bu kapsamda ilk etabı tamamlanan Peribacaları projesinin ikinci etabı da hayata geçiyor. Kula hem değişmeye hem de gelişmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.